SELTSI 20. SÜNNIPÄEV

Posted on: K, 08/02/2023 - 20:09 By: admin

Veebruaris möödus 20 aastat Venevere Haridus-ja Kultuuriseltsi asutamisest ning selle tähistamiseks toimus 4. veebruaril suur sünnipäevapidu. 
Päeva esimene pool oli pühendatud lastele. Alustuseks saime nautida lasteteatri Sõber etendust „Kuningapoeg sulaseks“- etendus oli toredalt mitmekihiline ning seda nautisid ühtemoodi nii lapsed kui ka täiskasvanud. 
Peale etendust asusime kõik koos sünnipäevatorte valmistama. Naeru ja segadust oli palju kui kakskümmend last küpsiste, kohupiima, puuviljade ja kommidega toimetama asus kuid tulemusena valmisid tõeliselt uhked tordid. 
Kui tordid valmis siis said lapsed proovida kätt savitöödega- naiste käsitööringi osavate savitajate juhendamisel muutus savi lihavõtteteemalisteks taldrikuteks ning toredateks jänkudeks, munadeks ja tibudeks. Küllap sai mõnigi osaleja Veneveres leviva „savipisiku“ külge. 
Kel taldrikud valmis sai Anti korraldatud mängudes oma kiirust ja osavust proovida ning siis oligi aeg sünnipäeva lõpetuseks koos kooki süüa. Jääb vaid soovida, et lastele päev meeldis.
Õhtune, täiskasvanutele suunatud üritus, algas Eeriku peetud kõnega, kus ta võttis kokku kakskümmend möödunud tegevusaastat. Huvitav oli kuulata kuidas erinevatel perioodidel on muutunud seltsi tegevuse peamine eesmärk- algselt loodi selts kohaliku kooli säilimise toetamiseks. 
Rõõmsat äratundmist pakkus seltsi tegevusest kokku pandud slaidiprogramm, milles leidus meenutusi remontimata seltsimajast, ühistest väljasõitudest, pidudest, koolitustest ja talgutest. Kellel asja vastu veel huvi oli leidis lisa fotosid ka seltsimaja seintelt.
 Sünnipäevalast olid tulnud õnnitlema ka Vinni vallavolikogu esimees Aili Taal ja MTÜ PAIK endine pikaaegne juht Aivar Niinemägi. 
Tõsisemate juttude vahele pakkus meelelahutust ansambel Brassical kelle humoorikas ja energiline  esinemine rahvale elu sisse sai. 
Sama soojalt võeti vastu ka tantsuks mänginud ansambel Sada ja Seened- tantsijaid jätkus esimestest paladest kuni hiliste öötundideni. 
Täname kõiki sünnipäevalisi ja loodame, et leiate varsti taas tee meie juurde!

Ürituse korraldamist toetasid kohaliku omaalgatuse programm ja Vinni vald.